Onderwaterwereld - Rijbewijs F1 Cards
- Koop 2 voor € 4,29 en bespaar 10%
- Koop 5 voor € 4,00 en bespaar 17%
F1-brein in een schoolzone?
Hoogbegaafde en meerbegaafde kinderen werken vaak razendsnel. Maar die snelheid zorgt niet altijd voor het beste resultaat. Soms missen ze structuur, focus of lopen zelfs vast.
In dit thema – Onderwaterwereld – gebruik je uitdagende opdrachten én een pakkend verhaal om te werken aan hogere orde denken én het versterken van executieve functies, zoals plannen, volhouden en organiseren.
De opdrachten zijn creatief en verdiepend en sluiten aan bij de belevingswereld van (hoog)begaafde kinderen. Zo leren ze hun 'F1-brein' beter te besturen.
Inhoud van het thema Onderwaterwereld:
• 1 Opdrachtenboek
• 1 Rijbewijs (voor de leerling)
• 1 Routeboek (handleiding, gedeeld voor alle thema’s)
• Onderdeel van een serie met 7 creatieve thema’s
F1 Cards – Thema Onderwaterwereld
Verrijkingsmateriaal voor meer- en hoogbegaafden in groep 6 t/m 8
Meer- en hoogbegaafde leerlingen werken vaak razendsnel door hun opdrachten heen. Maar snelheid is niet altijd synoniem voor succes. F1 Cards helpt hen om structuur aan te brengen, grip te krijgen op hun leerproces én hun talenten écht te benutten.
Met Thema Onderwaterwereld duiken leerlingen in een creatieve, uitdagende wereld waarin hogere orde denkvaardigheden (analyseren, evalueren, creëren) en executieve functies centraal staan. Ideaal voor in de plusklas of als verrijkingsmateriaal in de reguliere klas.
Wat hoort er bij dit thema?
• 1 Opdrachtenboek met 7 creatieve opdrachten
• 1 Rijbewijs (logboek voor leerlingen)
• 1 Routeboek voor de leerkracht (voor alle thema’s)
• Inclusief Pitcards als hulpmiddel bij executieve functies
Er zijn in totaal 7 thema’s:
Antarctica, Expeditie Space, Menselijk lichaam, Onderwaterwereld, Prehistorie, Tropisch regenwoud en Van alles wat.
Zo werkt het:
Elke opdracht is gekoppeld aan een executieve functie. Leerlingen plannen hun werk, stellen leerdoelen op en reflecteren op hun voortgang in het Rijbewijs. De Pitcards bieden praktische hulp bij het aanleren van executieve vaardigheden zoals plannen, volhouden, keuzes maken en zelfstandig werken.
Flexibel inzetbaar in de plusklas:
• Leerkracht-gestuurd: jij kiest het thema en de werkwijze, de leerling kiest een opdracht.
• Samensturing: samen bepaal je het thema en het leerdoel, de leerling kiest individueel of samen te werken.
• Leerling-gestuurd: de leerling bepaalt alles zelf. Jij begeleidt als coach.
Leren leren racespel
Het ‘Leren leren racespel’ is speciaal ontwikkeld bij F1 Cards. Het maakt leerlingen bewust van hun executieve functies en daagt hen uit om kritisch na te denken over hun eigen leerproces. Het spel kan zowel met als zonder de F1 Cards opdrachten worden ingezet.
Gerelateerd document:
Productnaam | Onderwaterwereld - Rijbewijs F1 Cards |
---|---|
Artikelnummer | 58750 |
ISBN-nummer | 978-94-92990-15-0 |
Uitvoering | Werkboek met 12 pagina's |
Auteur | Bouke van der Meulen |